Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne noclegi to jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia, szczególnie Bieszczad. Miasto posiada znakomite warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej z wyznakowanymi szlakami turystycznymi. Okolice miejscowości nadają się także do uprawiania turystyki konnej, a położony niedaleko Zalew Soliński stwarza wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

Muzeum Młynarstwa i Wsi tanie noclegi Ustrzyki Dolne
Muzeum Młynarstwa i Wsi znajduje się w budynku dawnego młyna, który działał do 2007 roku. Placówka przybliża zwiedzającym historię młynarstwa oraz sam proces mielenia zboża. Stała ekspozycja prezentuje maszyny pochodzące z XIX wieku, które służyły do czyszczenia i mielenia ziarna. Na terenie obok muzeum zgromadzone zostały dodatkowo maszyny oraz sprzęt rolniczy z XIX i początku XX wieku. Na turystów czeka również restauracja i kawiarnia oraz sklep z pamiątkami. Ustrzyki Dolne noclegi domki

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku  Ustrzyki Dolne agroturystyka
Początki muzeum sięgają roku 1968, kiedy to zaczęto gromadzić eksponaty do mającego powstać muzeum fauny beskidzkiej. Obecny budynek oddano do użytku w 1986 roku i 5 lat później został przekazany Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowymi. Dzisiaj funkcjonuje tutaj ośrodek naukowo – dydaktyczny, który prowadzi również działalność muzealną. Obiekt prezentuje szereg ekspozycji dotyczących m.in. fauny, flory, genealogii, hydrologii, etnografii i historii Bieszczadów. Muzeum jest czynne przez cały rok.

Cerkiew św. Michała Archanioła Ocena Ustrzyki Dolne pokoje do wynajęcia
Cerkiew św. Michała Archanioła została wybudowana w 1847 roku. W latach 1951 -1953 pełniła funkcję kościoła katolickiego, by później przez niemal 27 lat służyć jako magazyn. Po przekazaniu jej kościołowi katolickiemu nastąpił jej gruntowny remont. W 1985 roku świątynia została oficjalnie przekazana grekokatolikom. Warto zwrócić uwagę na parawanową dzwonnicę, pochodzącą z 1847 roku oraz dębowy krzyż z 1938 roku, postawiony w 950 rocznicę Chrztu Rusi.