Atrakcje w Pieninach

Pasmo górskie Pieniny noclegi zajmuje drugie miejsce pod względem atrakcyjności regionów turystycznych i odwiedzalności turystów w Polsce. Rocznie sprowadzają turystów z całego kraju i z zagranicy oferując ciekawe atrakcje turystyczne w Pieninach. Pasmo górskie Pieniny zachęca piękną pogodą w ciągu całego roku.

noclegi Pieniny są bardzo malowniczym łańcuchem górskim, który rozpościera się od Tatr na północny zachód. Łańcuch górski Pienin, charakteryzuje się wapiennymi ścianami, które są nagie i czyściutkie. Gdyby nie istniały Pieniny, ludzie nie mieli by gdzie odpoczywać, nie były by tez dostępne dla turystów atrakcje turystyczne w Pieninach, a mieszkańcy Pienin nie zarabialiby z Własnej gospodarki. W Pieniny pokoje do wynajęcia Polskich warto jest zobaczyć oraz zwiedzić słynny a także przepiękny wąwóz Homole, który nie tylko swoją nazwą, ale i też Własnym pięknem przyciąga wielu ludzi. Jest on niezwykle stromym i wysokim wąwozem, a jego przepiękne ściany sięgają nawet do dwustu lub trzystu metrów. Ściany tego wąwozu, porośnięte są różnymi gatunkami ziół, oraz kwiatów, są także otulone płaszczem mchu oraz porostów. Na całym terenie wąwozu Homole, są wodospady, a jest ich całe mnóstwo, na skałach wytwarzają one zbiorniki z wodą. Warto też jest w Pieninach zobaczyć ich Pieniński Park Narodowy, który powstał w 1932 roku, mieści on w sobie jedyną w swoim rodzaju przyrodę, oraz prześliczny krajobraz. Idąc na trzy korony, zobaczymy piękno parku Narodowego, jest tam także duża tablica, na której możemy spokojnie przeczytać historię sięgającą lat utworzenia parku narodowego, są tam też wymienione wszystkie gatunki zwierząt.

Pieniny atrakcje:

Zamek Pieniński na Górze Zamkowej Pieniny wille

Kto nie był jeszcze w Pieninach, to nie wie co traci, ponieważ traci bardzo wiele a także czekające na niego atrakcje turystyczne w Pieninach. Na Gorze zamkowej w Pieninach, znajdują się ruiny Pienińskiego zamku, który wybudowany został po najeździe Tatarów w roku 1241. Zamek Pieniński został wybudowany przez Wstydliwego Bolesława, był on prezentem dla jego żony, która na imię miała Kinga. Miała ona w tym zamku bardzo dobre schronienie, gdy zaczął się najazd Tatarski, ukrywała się tam razem z siostrami zakonnymi. Na górze Zamkowej znajduje się Sztuczna Grota, która została tam wykuta w roku 1904, ustawiono w niej pomnik Błogosławionej Kingi. Te niezwykłe historie tego zamku bardzo przyciągają wielu turystów. Warto też jest odwiedzić Rezerwat Biała Woda, znajduje się on w Pieninach Małych, jest to barwne miejsce potoku doliny Biała Woda. Otóż rezerwat ten posiada bardzo piękny krajobraz skał wapiennych. Natomiast w rezerwacie tym, odnajdują się piękne turnie, a także bloki skalne między którymi tworzy potok ten bardzo uroczy przełom, który nazywa się Międzyskały. Nadał on kształt, krągłych oraz gładkich koryt w skałach wapiennych. Turyści, często piją wodę z tego koryta, a zwłaszcza w tedy, gdy jest lato i bardzo ciepły dzień.

Spływ Dunajcem w Pieniny pensjonaty

Spływ Przełom Dunajca to coś niesamowitego dla nas co możemy odczuć na własnej skórze. Otóż przełom Dunajca, możemy rozdzielić w gruncie rzeczy na trzy etapy. Pierwszym etapem jest to Przełom Czorsztyński, gdzie dno kotliny zgłębia się do szerokości trzystu metrów. Drugim odcinkiem jest strefa między Niedzicą a pomiędzy Czerwonym Klasztorem o rozległości dna siedemset metrów. Trzecim odcinkiem jest strefa, gdzie zaczyna się ona w Niżnych Sromowcach a kończy się w miejscowości Szczawnica. Zaś ten etap jest ponad wszystko najbardziej barwny. Spływ Dunajcem to ważne atrakcje turystyczne w Pieninach. Spływ Dunajcem zaczyna się od miejscowości Sromowce, silne nurty Dunajca, spiętrzają fale, zaś w niektórych miejscach na rzece tej woda niezwykle spokojnie płynie. Jest to naprawdę niezwykła przygoda, spływ taki na Dunajcu odbywa się na łodziach flisackich, i daje nam niezapomniane wrażenia oraz wielką przygodę. Podczas spływu Flisacy snują swoje opowieści o Pieninach, oraz atrakcjach turystycznych jakich jeszcze nie znamy. Zwracają także naszą uwagę na różne miejsca na rzece Dunajec. Natomiast ci którzy boją się wody, mają niezapomniane wrażenia z takiego spływu, ponieważ fale tej dużej rzeki uderzają o burty łodzi, a zaś na moment milkną i płyną sobie spokojnie. Niektórzy turyści będąc na łodziach robią zdjęcia, a niektórzy zaś filmują całą tą sytuację. Najlepiej jest płynąć, wtedy gdy pogoda nam dopisuje i jest piękna wiosna lub upalne dni lata.

Czerwony Klasztor w Pieninach

Największe atrakcje turystyczne w Pieninach, to Czerwony Klasztor, który jest połączony ze Sromowcami Niżnymi. W roku 2006 została obok klasztoru wybudowana wisząca kładka. Historia tego klasztoru sięga 1319 roku, gdzie klasztor ten wybudował Kokosz, który został natchniony łaską Bożą by odpuścić grzechy, sprowadził on do niego braci Kartuzów. W klasztorze tym mnisi, prowadzili się bardzo skromnie, żyli oni z jałmużny i z ziemi którą uprawiali. Nie jednego turystę, który przybędzie do Pienin, żeby podziwiać atrakcje turystyczne w Pieninach, zaciekawi historia czerwonego klasztoru. Natomiast z czasem dalszych lat, klasztor ten rósł z mądrości oraz zaradności mnichów. Klasztor Czerwony stoi po słowackiej stronie Pienin. Natomiast Jan Hus w roku 1414, został spalony, przez to iż domagał się on, wcielenia nakazów ewangelii oraz przez to uzdrowienie kościoła. Otóż w Czerwonym klasztorze, zakonnicy non stop poszukiwali eliksiru życia. Klasztor ten zamieszkiwany był poprzez mnichów w dwóch etapach, czyli przez kartuzów a później przez kamedułów. Historia tego klasztoru sięga wieku piętnastego, z czasem on podupadał, aż mnisi przeprowadzili się do polski. Historia tego klasztoru jest bardzo niezwykła, oraz wzruszająca, aby ją całą poznać trzeba temu poświęcić wielu godzin uwagi oraz zaczerpnąć Świerzego powietrza przy jego opowieściach, w Górskich Pieninach.