Kluszkowce

Warto wybrać Kluszkowce noclegi to wieś w województwie małopolskim, w gminie Czorsztyn. Jest ona pięknie położona w dolinie potoku Kluszkowianka, blisko Zbiornika Czorsztyńskiego i takich ważnych ośrodków turystycznych, jak Krościenko, Szczawnica czy Białka Tatrzańska.

Kluszkowce już na początku XX wieku były popularną wioską letniskową, lecz prawdziwy boom turystyczny rozpoczął się w momencie powstania zbiornika czorsztyńskiego. Na skraju wsi, powstało centrum sportów wodnych z przystanią dla jachtów i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Również zimą jest co robić: miłośnicy białego szaleństwa spotykają się tutaj na zboczach góry Wdżar (767 m n.p.m.), gdzie znajduje się Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski. Tutejsze stoki są co roku świetnie przygotowane, oświetlone, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi. Góra Wdżar jest także doskonałym punktem widokowym na Zbiornik Czorsztyński i okoliczne pasma górskie.
Wieś Kluszkowce pokoje do wynajęcia będzie doskonałym miejscem na wypoczynek dla całej rodziny, z dala od szumu wielkiego miasta, ale jednocześnie w bliskiej odległości. Tutejsza oferta noclegowa zadowoli każdego, również lokalne bary i domowe obiady znajdą swych miłośników i sprawią, że zechcemy tu powrócić. Kluszkowce kwatery prywatne
Góra Wdżar (767 m n.p.m.) położona jest w pasie przejściowym między Pieninami i Gorcami. W przeszłości była wulkanem, od 1870 r. – kamieniołomem andezytu, a dziś to atrakcja turystyczna – punkt widokowy na Jezioro Czorsztyńskie i okoliczne pasma górskie.

Na jednej ze skał gołoborza znajdującego się na grzbiecie Wdżaru, a także na szczycie góry można zaobserwować lokalną ujemną anomalię magnetyczną. Igła kompasu przyłożonego do skały wskazuje tu północ w kierunku południowym. Anomalie te powstały w wyniku uderzenia pioruna.  Kluszkowce pensjonaty
Osada Turystyczna Czorsztyn składająca się z dziewięciu zabytkowych drewnianych pensjonatów i willi, jedenastu wiejskich chałup i budynków gospodarskich oraz jedenastu kamiennych piwniczek z drewnianym lamusami nad nimi, to unikalny kompleks obiektów z dawnych Maniów,Kluszkowiec i Czorsztyna, pochodzących z XIX i początku XX wieku. Przeniesione przed zalaniem Jeziora Czorsztyńskiego zostały odbudowane w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie jeziora – półwyspie Stylchyn. W dawnej zagrodzie Jana Królczyka, czynne jest muzeum regionalne.

Kluszkowce położone są w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czorsztyn. Historia Kluszkowiec sięga XIII wieku. Zlokalizowana jest w dolinie potoku Kluszkowianka, w gorczańskim Paśmie Lubania. Kluszkowce już na początku XX wieku były popularną wioską letniskową, a od momentu powstania zbiornika czorsztyńskiego przeżywają prawdziwy najazd turystów. U wylotu Kluszkowianki powstało centrum sportów wodnych z przystanią dla jachtów i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Kluszkowce atrakcje:
Miłośnicy jazdy na nartach spotykają się zimą na zboczach góry Wdżar wznoszącej się 767 metrów n.p.m. (stoki oświetlone, sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi). Ciekawostką jest przeszłość góry – jest ona wygasłym wulkanem, od 1870 roku istniał tu kamieniołom eksploatujący skałę wulkaniczną – andezyt. Dziś góra Wdżar jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Czorsztyńskie i okoliczne pasma górskie. Na górze Wdżar znajduje się jedyne w Polsce stanowisko paproci o nazwie rozrzutka, a w pobliżu rezerwat Modrzewie. Pieniny noclegi tanie
W rezerwacie znajduje się ścieżka pieszo rowerowa.

Nad Zalewem Czorsztyńskim powstała „Osada Turystyczna Czorsztyn” czyli skansen drewnianych obiektów letniskowych z przełomu XIX i XX wieku, przeniesionych z dna obecnego zbiornika. Jednym z obiektów turystycznych jest muzeum etnograficzne w zagrodzie Królczyka.
Kluszkowce

Historia Kluszkowiec, wsi zlokalizowanej w dolinie potoku Kluszkowianka sięga trzynastego wieku kiedy osadnictwo w rejonie Pienin prowadził klasztor klarysek ze Starego Sącza.

Obecnie Kluszkowce, dzięki powstaniu Jeziora Czorsztyńskiego, a także zagospodarowaniu góry Wdżar pod wyciągi narciarskie przeżywają intensywny rozkwit.

U wylotu Kluszkowanki powstało centrum sportów wodnych z przystanią dla jachtów i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Renomę sięgająca daleko poza granice Gminy posiada Ośrodek Narciarsko – Rekreacyjny „Czorsztyn-Ski” umiejscowiony na stokach góry Wdżar.

Nad Zalewem Czorsztyńskim powstała Osada Turystyczna „Czorsztyn” czyli skansen drewnianych obiektów letniskowych z przełomu XIX i XX wieku, przeniesionych z dna obecnego zbiornika. Osada, pełniąca funkcje muzealne, stanowi jednocześnie dobrze zorganizowane zaplecze konferencyjno – noclegowe.