Bukowina Tatrzańska

Planując swój urlop w górach warto wziąć pod uwagę wspaniałą miejscowość jaką jest Bukowina Tatrzańska. Bukowina Tatrzańska noclegi jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas na znajdujących się w Bukowinie licznych stokach. Gmina słynie przede wszystkim z atrakcji turystyczno- narciarskich. Bukowina Tatrzańska pensjonaty cieszą się popularnością w śród turystów.

W okolicy Bukowiny Tatrzańskiej znajdują się liczne trasy turystyczne w Tatry, a ponadto warto odwiedzić również sąsiednie miejscowości. Najbliższymi miastami są: Zakopane oddalone w kierunku południowo-zachodnim o 15 km i Nowy Targ oddalony w kierunku północno- zachodnim o około 22 km. Bukowina Tatrzańska to gmina, która rozciąga się na dwóch różnych kulturowo terenach Podhalu i Spiszu. W wioskach spiskich znajdują się zabytki architektury drewnianej: zagroda sołtysów i szałasy pasterskie w Jurgowie oraz zagroda bogatych gospodarzy spiskich w Czarnej Górze, które warto porównać z architekturą podhalańską. Noclegi blisko term w Bukowinie Tatrzańskiej.

Spędzając urlop w Bukowinie Tatrzańskiej do obowiązkowych punktów należy odwiedzenie term. Bukowina Tatrzańska kwatery prywatne zapraszają. Jak w żadnym innym miejscu w Polsce, tutaj w obrębie zaledwie kilkunastu kilometrów kwadratowych czekają na nas dwa, w pełni nowoczesne Aquaparki z kompleksami basenów termalnych i licznymi zjeżdżalniami, kilkadziesiąt wyciągów narciarskich obejmujących również stacje narciarskie z kolejkami krzesełkowymi, bazę turystyczną z ilością ofert mogących przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy, liczne usługi oferowane przez przedsiębiorczych górali i umilających pobyt oraz wreszcie dostęp do trzeciego największego skarbu Bukowiny Tatrzańskiej (oprócz wody i śniegu) – czyli gór. Tutaj otwiera się właśnie dostęp do Tatr Wysokich, u podnóża których rozpościera się Bukowina i które leżą w granicach administrowanych prze gminę. Wśród szlaków tych najbardziej znana jest droga prowadząca do Morskiego Oka. To górskie ,,sanktuarium” odwiedza niemal milion turystów rocznie, stawiając Bukowinę w pierwszym rzędzie najczęściej odwiedzanych miejscowości w Polsce.