Białka Tatrzańska

Na Podhalu znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć o każdej porze roku. Bliskość Zakopanego jest to ok. 20 km., skłania do wycieczek zarówno do samego miasta, jak też w okoliczne dolinki. Wielu turystów decyduje się na noclegi w Białce Tatrzańskiej, która słynie z basenów termalnych. Doskonale przygotowane pływalnie, baseny solankowe, rury zjazdowe, zaplecze gastronomiczne i noclegowe przyciąga turystów z całego kraju.

Do swojej dyspozycji turyści mają ścieżkę rowerową. Trasy wycieczek mogą przebiegać wzdłuż wierchów białczańskich: do Gronia (z Gronia dojazd do Gronkowa i powrót do Białki), do Bukowiny Tatrzańskiej – Rusińskim Wierchem przez Wierchy: Budowy, Kurucowy, Olczański do ronda na Klinie, a stamtąd z powrotem do Białki. Popularne w ostatnim czasie są noclegi w apartamenty Białka Tatrzańska. Białka Tatrzańska noclegi to przede wszystkim raj dla narciarzy! Stacje i wyciągi narciarskie oferują wypożyczalnie sprzętu, skipassy itd. Tu też są liczne atrakcje dla dzieci, między innymi swowtubing, czyli zjazd po torze na dmuchanym kole.

W okolicy znajdziemy także trasy do uprawiania narciarstwa biegowego oraz skitourowego. Latem na stacji Kotelnica białczańska uruchamia zjazd na hulajnoga z dużymi kołami zwane Monsterrollery. To idealne miejsce dla osób lubiący adrenalinę i aktywny wypoczynek. Warto wspomnieć że z Białki można udać się na ciekawe szczyty. Białka Tatrzańska pensjonaty stanowi fantastyczną bazę wypadową do uprawiania turystyki rowerowej. Znajdziemy tu ciekawe trasy, ciekawe podjazdy i trudne zjazdy, kolarze górscy chętnie tutaj doskonalą swoje umiejętności. Miejscem, które warto odwiedzić jest Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach w miejscowości Małe Ciche. Oprócz wypoczynku nad rzeką, miejscowość dzięki swemu położeniu i urozmaiconemu krajobrazowi, daje możliwość spędzania czasu w innych, znajdujących się nieopodal ciekawych miejscach. Białka Tatrzańska domki to idealne miejsce nad rzeką Białka. Z Kantówki kierując się na zachód, dotrzemy na Horników Wierch oraz Wysoki Wierch. Można przejść wzgórzami wzdłuż Białki i dojść tam tzw. Drogą Wierchową zwaną też Królewską. Miłośnicy jazdy konnej również znajdą coś dla siebie. Z myślą o amatorach wczasów w siodle, Władysław Dziubas zakupił koniki huculskie, które chętnie udostępnia wczasowiczom.